LOADING

W co inwestować jeżeli chodzi o marketing i sprzedaż w B2B w najbliższym czasie? W LinkedIna – ale nie tylko

by marcinnieweglowski październik 23, 2020
W marketingu i sprzedaży B2B LinkedIn to nie wszystko

“Chief Marketer B2B Marketing Outlook”, “B2B Content Marketing Benchmarks, Budgets, and Trends”, “B2B Marketing Mix Report”, “2020 Social Media Marketing Industry Report” oraz wiele innych raportów wskazuje (od lat) na jednego wygranego w obszarze B2B. Jest nim bezapelacyjnie LinkedIn. To wcale nie oznacza, że firmy powinny stawiać wszystkie karty na tę platformę.

Jeżeli przyjrzy się temu bliżej, na przykład skąd pochodzą leady i sprzedaż (“B2B Marketing Mix Report”), to w dalszym ciągu lwia część przypada na rekomendacje, email marketing oraz SEO. Media społecznościowe (w tym LinkedIn) są dopiero na 4. pozycji.

Popularność popularnością, ale warto także spojrzeć, kto pojawia się za liderem w tych rankingach. Jest to albo Twitter, albo Facebook. Ten pierwszy sprawdza się głównie w działaniach globalnych (i wiem z własnego doświadczenia, że potrafi sprzedawać). Dla ciekawości jest to najprostszy kanał dotarcia do odbiorców w Japonii.

Z kolei mocna pozycja Facebooka (mocno kojarzonego z obszarem B2C) wynika z przynajmniej dwóch względów. Spora część firm B2B wykorzystuje go do działań employer brandingowych. Facebook to także bardzo mocna oraz skuteczna machina reklamowa (“B2B Content Marketing Benchmarks, Budgets, and Trends”), która ustępuje miejsca tylko LinkedInowi.

W co w takim razie firmy z obszaru B2B powinny inwestować, aby wzmocnić swój marketing oraz poprawić sprzedaż? Przede wszystkim skupić się na stworzeniu własnego ekosystemu marketingowo-sprzedażowego (uwzględniające LinkedIna, SEO/ content marketing oraz email marketing), którego składowe będą uzupełniały się.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Twitter
LinkedIn
Instagram